Tipy aktuálně – PR články

Magazín novinek, tipů a článků

Práce v cestovním ruchu

Netradiční dovolená – kurzy potápění

Potápění - adrenalinový zážitek

Potápění – adrenalinový zážitek

Blíží se doba dovolených a mnoho z nás rádo odejde z pronajaté kanceláře a hledá možnost jak netradičně strávit chvíle odpočinku. Mezi stále oblíbenější aktivity patří i potápění a to nejen to klasické „šnorchlování“ s brýlemi na vodní ale i potápění na otevřené vodě. Chcete také zkusit prozkoumat svět pod hladinou? Hurá do toho, nové zkušenosti se Vám budou líbit a objevíte nádherný svět plný roztodivných vodních živočichů. Samozřejmě si nemůžete myslet, že je možné začít se potápět bez jakékoli přípravy. Abyste se mohli potápět bezpečně, je nutné mít základní znalosti a dostatečnou výbavu. Začněte tedy postupně vstřebávat informace o potápění, které z Vás již brzy udělají nového potápěče. Abyste splnili všechny tyto podmínky, je nejlepší začít kurzem u ověřené eventové agentury, společnosti, která nám poskytne vše, co budeme potřebovat. Zajistí zkušené lektory pro výuku, rezervuje pro Vás pobyt u vodní plochy v Čechách i zařídí pronájem ubytování v zahraničí a celou akci zorganizuje tak abyste se dobře bavili i v hodinách na suchu.

Kde se potápět

Mezi oblíbené zahraniční destinace kde Vás potápění zavede do překrásné říše je exotické Thajsko, malebné Řecko, Malta i Kypr. Tyto destinace lákají především na podmořské korálové útesy. Potápět se můžeme jak u moře, tak i v našich tuzemských přehradách. Nejen podmořská fauna a flora hýří krásou. Vzrušující adrenalinové zážitky zažijete i v Čechách. V české republice je také mnoho lokalit, kde je možné uskutečnit potápění a tu svou oblíbenou si jistě najde každý. Jedná se např. o Frymburk, město kde lze prožít i další exkluzivní sportovní aktivity. Můžete zde kromě potápění vyzkoušet i jachting, windsurfing či kiteboarding. Přehradu Hracholusky, ležící na rozhraní Plzně sever a okresu Tachov zná mnoho turistů jako vodní plochu pro rybolov a krásné letní koupání. Ale i potápění si zde našlo svou cestu a tak i tady máte možnost podívat se pod hladinu. Kdo by neznal Slapy – Živohošť, krásnou vodní plochu pro bezvadnou dovolenou. Ale málokdo zná i Živohošť zatopenou. Původní vesnice zde byla zatopena při stavbě přehrady a pozůstatky zůstaly neporušené a jsou velkým lákadlem pro potápěče. Pojďte se také podívat na malou bronzovou sošku ve výklenku skály či třeba zkuste najít ztracený poklad na dně. Další lokality pro potápění v Čechách jsou Velká Amerika (zatopený lom s úžasně průzračnou vodou), Seč na Chrudimce aj.

Výbava pro potápění

Mezi základní výbavu pro potápění patří samozřejmě maska, šnorchl, brýle a ploutve. Tomuto základnímu vybavení se mezi potápěči říká tzv. ABC Set, neboli Abécéčko. Dále budete potřebovat neoprenový oblek (to je ta část oděvu, která Vám zpočátku bude dělat velké problémy při oblékání). Rozdělení neoprenů je na typ polosuchý, suchý a mokrý. Bližší informace o tom, kdy se který používá, se brzy dozvíte na kurzu. Dále oceníte kvalitní neoprenové boty a rukavice. Potřebnou výbavou je nůž, vyvažovací vesta a potápěčská láhev. Od zkušených odborníků se dozvíte co je to manometr, hloubkoměr a k čemu jej potřebujete. Co je záložní a provozní automatika a proč potřebujete teploměr, olovo nebo například bójku. Je jasné, že veškerou výbavu na potápění si nebudete ihned pořizovat. Při absolvování kurzu Vám ji zapůjčí. Chcete-li poté půjčit sami, najdete ji v potápěčských centrech, která jsou ve většině destinací a lokalit vyhledávaných právě k potápění.

Kurzy od profesionálů

Abychom se z dovolené, kterou se rozhodneme strávit potápěním, vrátili ve zdraví, je nutné absolvovat kurz u akreditované společnosti. Po dokončení tohoto kurzu obdržíte certifikát PADI, který frekventanty kurzu opravňuje k půjčování vybavení v centrech a k přístrojovému potápění na otevřené vodě do hloubky 18m. Kurz se obvykle skládá z teoretické přípravy, potápění v bazénu a ze 4 ponorů na volné vodě. Před zahájením kurzů je nutné doložit zdravotní potvrzení o schopnosti absolvovat kurz a pak už můžete prožívat nové zážitky. Pokud se rozhodnete oživit svou dovolenou, myslete zejména na bezpečnost a zdraví nepouštějte se bez přípravy do věcí, které by vás mohli ohrozit a z nádherných okamžiků udělat chvíle, na které byste nejraději zapomněli.

Rubrika: Zábava

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera