Tipy aktuálně – PR články

Magazín novinek, tipů a článků

Tipy aktuálně – PR články - Magazín novinek, tipů  a článků

Nemovitost prodává dobře napsaný inzerát

Chcete prodat nemovitost a musíte napsat inzerát? Máte pocit, že je to mnohem složitější než jste si představovali? Většinou máte omezený počet znaků i fotografií. Co do inzerátu uvést, a co naopak nebude pro zájemce důležité? Nechte si poradit, protože správně napsaný inzerát vám přivede mnohem více potenciálních kupců.

Informace a fotografie

Nový dům

Nový dům

Ať se jedná o zájemce o rodinné domy v Praze k prodeji nebo byty v Jihlavě, všichni chtějí v inzerátu najít to samé – informace a fotografie.

Inzerát, kde budete plácat páté přes deváté nebo přiložíte fotky, na kterých nepoznáte, o jakou místnost se jedná, je zbytečný. Přehnané, zkreslené, neúplné informace a nekvalitní fotografie potenciálního kupce nezajímají.

Chtějí fakta a obrázky, které budou něco vypovídat. Fotografie jsou možná důležitější, než si myslíte. Realitní kanceláře a jejich makléři tvrdí, že někteří zájemci si nejdříve projdou fotky.

Pokud je zaujmou, poté teprve čtou text inzerátu. Neznamená to, že si musíte najmout profesionálního fotografa, ale ani nefoťte nemovitost s mobilním telefonem.

Osnova pro váš inzerát

V klidu si sedněte a začněte přemýšlet, co byste o svém bytě nebo domě mohli říct. Přemýšlejte o výhodách a nevýhodách. Snažte se u každé nevýhody najít i něco pozitivního.

Inzerát pište výstižně a jasně. Nezapomínejte, že prodej a nákup nemovitosti je na něm závislý. Hrubá kostra vašeho inzerátu by se měla držet otázky: Co, kde a za kolik?

  1. Popište nemovitost
  2. Uveďte lokalitu, kde se nemovitost nachází
  3. Nezapomeňte na výhody, ale i nevýhody bytu
  4. Důležitá je konkrétní cena
  5. Přiložte kvalitní fotografie

Lež má krátké nohy

Rozhovor

Rozhovor

V inzerátu nikdy nelžete. Zájemce na vaši lež přece stejně přijde.

Prodávající ze sebe klidně udělají hlupáky.

Budou vám tvrdit, že nevěděli jaký je rozdíl mezi nadzemním podlažím a patrem nebo užitnou a obytnou plochou. Prodej nemovitosti je také o důvěře, a když jí ztratíte hned na začátku, tak ji zpět získáte už jen těžko. Vsaďte na seriózní jednání a věřte, že nebudete litovat.

Rubrika: Ekonomika

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera