Tipy aktuálně – PR články

Magazín novinek, tipů a článků

Tipy aktuálně – PR články - Magazín novinek, tipů  a článků

Kalendář z vlastních fotografií – vyrobený doma

scrapbooking, ruční tvoření z papíru

scrapbooking, ruční tvoření z papíru

Taky Vás zaujala možnost výroby vlastního kalendáře? Stolní i nástěnný kalendář s vlastními fotografiemi je hitem. Novinkou, která se ujala u nás i ve světě je tvorba kalendáře s vlastními fotografie. Kreativní tvoření s názvem scrapbooking je oblíbenou zábavou pro děti i dospělé a díky této metodě vznikají neotřelé, nápadité dekorace, vkusné originální kalendáře i jiné výrobky.

Co je scrapbooking?

Se slovem scrapbooking se můžete setkat při počítačové i ruční tvorbě. Obě tyto techniky jsou úzce příbuzné. Význam slova scrapbooking – kniha a útržky papíru, v překladu se dá říci, že jakýkoli ústřižek papíru, zbytek látky a jiné dekorace lze využít pro krásné tvoření. Pokud máte rádi rukodělnou práci, práce s počítačem vás asi moc neosloví. Zde se totiž jedná o vrstvení obrázků s motivy a dekory a toto je doplněno Vaší fotografii. Práce na počítači jistě také stojí za to, ale nezadá si s ruční kreativní tvorbou. Množství dekorací nasbírané z cest, z dovolené, prostě ze svého života jsou poutavou ozdobou scrapbook kalendáře, přání i jiných dekoračních předmětů.

Vytvořte si vlastní kalendář

Na výrobu vlastního kalendáře Vám postačí fotografie a různé barevné, vzorované papíry i stuhy a stužky, knoflíky, kamínky či zmiňované drobné předměty z cest. Na základní kartonovou čtvrtku rozmístěte fotografii, všechen ostatní materiál. Je vhodné tematicky ladit s měsícem roku, ale samozřejmě nemusíte. Dále Vám postačí vyrobit malé papírové motivy (k tomuto jsou vhodné raznice, big shot – vyřezávací a embossovací mašinky). Výběr vzorů, razítek i šablon je veliký, ať vymyslíte jakékoli téma, vždy v eshopu s pomůckami pro tvoření scrapbook, naleznete výborné potřeby pro výrobu. Zapojte fantazii a vytvořte pro sebe, pro své blízké zajímavý osobitý kalendář.

Rubrika: volný čas

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera