Tipy aktuálně – PR články

Magazín novinek, tipů a článků

Tipy aktuálně – PR články - Magazín novinek, tipů  a článků

Půjčují si Češi peníze na bydlení?

Češi a dluhy. Vidíme to všude – u známých, u rodiny, u přátel. A půjčujeme si na všechno. Na auto, na vánoční dárky i na elektroniku. Jak jsou na tom ale Češi s půjčkami na bydlení?

Češi a zadluženost

Bydlení

Bydlení

Když se nějaký cizinec zeptá Čecha, zda si myslí, že se Češi zadlužují kvůli vlastnímu bydlení, odpověď je většinou jednoznačná: „Ano, myslím.“

O to více překvapivé je zjištění, že je zadluženost Čechů ohledně bydlení poměrně nízká. Vlastně druhá nejnižší z devatenácti zemí v Evropě.

Česká zadluženost ani nedosahuje evropského průměru. Dokonce ani Pražané nejsou moc zadlužení. A to i přes fakt, že je bydlení Praha téměř dvakrát dražší, než bydlení jinde po republice.

Proč si Češi neberou půjčky na bydlení

Obývací pokoj

Obývací pokoj

Prodej a nákup nemovitosti není pro Čechy velkým lákadlem.

Důvody, proč jsou Češi méně zadlužení, co se týče bydlení, než jiné státy, jsou celkem prosté.

Možnost plně využít hypoteční úvěr pro koupi nemovitosti Češi získali až kolem roku 2000.Češi si také z pravidla radši opraví starý byt po příbuzných nebo žijí s rodiči, než aby si koupili nový byt a tím se zadlužili.

Kromě toho stojí průměrný byt v Čechách asi sedm ročních platů.Není proto divu, že si Češi hodně oblíbili družstevní bydlení.

Výhodou tohoto druhu vlastnictví je, že při prodeji majitel nemusí platit daň z nabytí nemovitosti a při výhodném prodeji ani daň z příjmu. Nevýhodou ovšem je, že družstevník nevlastní byt, ale pouze družstevní podíl.

Nechte si poradit

Realitní makléř

Realitní makléř

Jestliže si stále nejste jisti výhodami a nevýhodami hypotečních úvěrů a různých typů vlastnictví, kontaktujte realitní kanceláře.

Makléři znají trh nemovitostí jako své vlastní boty a pomohou vám udělat správná rozhodnutí. Kromě toho vám poradí s výběrem nemovitosti i s dokumentováním. Není nic rozumnějšího, než si nechat poradit od profesionála.

Sami se totiž můžete v moři informací a možností snadno utopit. A to se v oblasti bydlení skutečně nevyplácí.

Rubrika: Ekonomika

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera