Tipy aktuálně – PR články

Magazín novinek, tipů a článků

Tipy aktuálně – PR články - Magazín novinek, tipů  a článků

S hlídačem katastru nemovitostí budete v bezpečí

Uvažujete-li nad investicí do vlastního bydlení, vezměte v úvahu, že ne každý, s kým jednáte, bude chtít jen vaše dobro. Nikdy nepodceňujte sílu informací. Čím víc jich zjistíte a ověříte, tím klidnější budete a vaše peníze s klidem investujete do vlastní budoucnosti. Ať už se rozhodujete nad pronájmem nebo koupí nemovitosti, ověřte si majitele a všechna věcná břemena, která by se mohla nemovitosti týkat.

Vlastní dům nemusí být nesplněný sen

Byt

Byt

Bydlení v pronájmu je pohodlné. Jenže každá úprava, kterou provedete, jde do peněženky a ku prospěchu majiteli. Nemůžete si vybrat sousedy, ani ovlivnit výběr.

Možná by vás mohl zajímat pronájem domu jako alternativa ke koupi, na kterou v současné době třeba nemáte dostatek peněz. Můžete si tak vyzkoušet, jak zvládnete údržbu domu i pozemku a mezitím šetřit na vlastní.

Domy k pronájmu najdete více v okrajových částech města. Uvítáte klidnější prostředí a dostatek soukromí.

 Co byste neměli rozhodně podceňovat?

Pokud jste se rozhodli koupit vlastní nemovitost, dejte pozor na několik důležitých věcí. Vždy se ujistěte, zda opravdu jednáte s majitelem nemovitosti.

K tomu dobře poslouží katastr nemovitostí. Protože je prodej nemovitosti vcelku zdlouhavý proces, je dobré využít další užitečnou pomůcku.

Hlídač katastru nemovitostí vás bude informovat o každé změně, která by se udála na poptávané nemovitosti. O všem budete vědět a od koupě můžete ustoupit, pokud vás bude chtít někdo podvést.

 Smlouva z vás majitele zatím nedělá

Podpis kupní smlouvy je sice formální převod nemovitosti. Ale vlastníkem se stanete až ve chvíli, kdy dojde k převodu vlastnického práva zápisem do katastru.

Než kupní smlouvu podepíšete, pořádně si přečtěte všechny náležitosti. Neškodí nechat ji přezkoumat nezávislým právníkem, který zaručí, že nejde o žádnou levotu. Dobře může poradit i realitní makléř.

Prodej domu Praha by měl být pro obě strany přehledný a bez překážek. Nikdy ale nevíte, proti komu stojíte a jaké má úmysly.

Rubrika: Bydlení

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera