Tipy aktuálně – PR články

Magazín novinek, tipů a článků

Tipy aktuálně – PR články - Magazín novinek, tipů  a článků

Okno jako oko do duše nemovitosti

Dům bez oken? Nemyslitelné. Každý dům musí mít okna, aby se dovnitř dostalo denní světlo, které je pro člověka nezbytně nutné. V poslední době jsou oblíbená okna plastová, ale jsou i jiné varianty. Důležitá je také orientace okna ke světovým stranám.

Zvolit plastová, dřevěná nebo hliníková?

Byt v Praze

Byt v Praze

Na mnoha domech, ať už se jedná o paneláky, rodinné domy nebo developerské projekty, uvidíte okna plastová.

Ta jsou známá svými dobrými izolačními vlastnostmi.

Díky těmto oknům se dá ušetřit docela dost peněz za topení a na to lidé slyší. Jsou také odolná proti povětrnostním vlivům. Nezapomeňme ani na fakt, že se dá vyrobit téměř každý tvar okna. Také údržba je velmi jednoduchá.

Druhou možností jsou okna dřevěná. Je to varianta pro ty, kteří nechtějí plastová okna hlavně z toho důvodů, že jim přijdou prostě umělá. Nutné je také brát v úvahu stavbu.

Dát na roubenou chalupu plastová okna by byl hřích. Dřevěná okna mají také velmi dobré izolační vlastnosti, dlouhou životnost a jsou ekologická.

Další možností jsou okna hliníková. Jsou velmi odolná, vypadají elegantně, mají dlouhou životnost a jsou ekologická, protože hliník je recyklovatelný.

Tato okna jsou vyráběna z tenčích rámů, takže pouštění do interiéru více světla. Hliníková okna se hodí pro nové byty v Praze i rodinné domy.

Která světová strana je nejlepší?

U obytných místností by mělo být přímé oslunění aspoň po určitou část dne. Vhodný je tedy východ, jih a západ. Pro pracovny je zase lepší rozptýlené světlo ze severu. Severní osvětlení je také vhodné pro místnosti, kde je účinek slunce žádoucí – kuchyň nebo spižírna.

Severní okna jsou ovšem nevýhodná kvůli energetickým ztrátám. Dobré je mít na jižní straně velká okna, protože v zimních měsících přihřívají domy solární energií.

Přes léto je velmi ošemetná západní strana, která nadměrně vyhřívá místnosti. Prohlížíte domy na prodej? Potom si ověřte, zda má dům na západní straně nějaké rolety nebo jinou možnost zastínění.

Rubrika: Bydlení

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera